Często zadawane pytania

W zależności od wyposażenia przenośny maszt może znaleźć zastosowanie w różnych systemach monitoringu np.: na placach budowy, parkingach czy innych rozległych obszarach wymagających dozoru, a także może być użyty jako zespół oświetlenia terenu czy maszt radiowy. Znajdzie swoje zastosowania także dla celów obserwacji przyrody w rezerwatach przyrody, a nawet w instalacjach i obiektach wojskowych czy na małych lotniskach/lokalnych aeroklubach.

Maszt maksymalnie wysuwa się na wysokość 6,8 metra (wysokość liczona od podłoża). 

Mechanizm podnoszenia wyposażony jest w ręczną wciągarkę linową z hamulcem automatycznym. Maszt blokuje się samoczynnie na dowolnej wysokości w momencie zatrzymania procesu podnoszenia lub opuszczania.

Tak. Zarówno podnoszenie jak i opuszczanie masztu może wykonywać jedna osoba i jest to proces niewymagający użycia dużej siły fizycznej. Odpowiednio dobrane przełożenie mechanizmu podnoszenia pozwala sprawnie rozłożyć maszt na żądaną wysokość w kilkanaście minut. Proces rozkładania przedstawiają załączone filmiki instruktażowe. 

Tak. Maszt samoczynnie blokuj się na każdej wysokości w zakresie jego pracy.

Cała konstrukcja masztu z budką (bez osprzętu) waży około 350 kg.

Tak. Za stabilność masztu odpowiadają specjalne wysuwane nogi. Wysuwane nogi wieży dwukrotnie zwiększają powierzchnię podparcia, zapewniają stabilność i gwarantują bezpiecznie zamocowanie masztu. W celu uzyskania wymaganej stabilności wieży, podłoże pod masztem powinno być specjalnie przygotowane (równe, utwardzone, stabilne mechanicznie o odpowiedniej nośności). Pod wysuwane nogi należy podłożyć płyty betonowe gwarantujące stabilność podparcia. Regulowane stopy wieży umożliwiają wypoziomowanie całej konstrukcji w miejscu docelowym.

Należy transportować wyłącznie złożoną konstrukcję masztu transportem dedykowanym do przewożenia takich gabarytów. Wysoka konstrukcja budki powinna być zabezpieczona pasami podczas transportu. Załadunek i rozładunek masztu można przeprowadzić przy użyciu wózka widłowego oraz wysięgnika HDS (budka posiada specjalnie przygotowane do tego celu zawiesia). W najbliższym czasie pojawi się w naszej ofercie specjalna przyczepa do załadunku, transportu i rozładunku kompletnej wieży. 

Standardowo konstrukcja samego masztu jest ocynkowana. Natomiast konstrukcja całej budki jest malowana proszkowo na jasnoszary kolor (RAL 7035). Na specjalne życzenie klienta istnieje możliwość pomalowania masztu i budki na wskazany kolor z palety RAL. 

Do dyspozycji klienta jest około 8 m2 płaskiej powierzchni reklamowej, która idealnie nadaje się do naniesienia swojego logo czy finalnej nazwy urządzenia. Może być również miejscem reklamy dla innych firm (budowlanych, developerów, itp.). Na życzenie klienta wykonujemy taką personalizację wieży.

Konstrukcja masztu jest ocynkowana co zapewnia wysoką odporność na korozję. Konstrukcja budki jest piaskowana, malowana warstwą podkładową, a następnie pokryta warstwą farby proszkowej. Całość jest wysoce odporna na warunki atmosferyczne (korozje). Dodatkowo konstrukcja masztu jak i budki zapewnia łatwe odprowadzenie wody do gruntu i uniemożliwia jej gromadzenie się.

Tak. Wieża została skonstruowana tak , aby przy maksymalnym wysunięciu masztu wytrzymać napór wiatru o prędkości do 100 km/h. Szerokie pole powierzchni podparcia oraz 100 kg betonowe obciążniki zamontowane w budce stabilizują konstrukcję przy dużym wietrze.

Konstrukcja budki jest solidnie wykonana (konstrukcja spawana z wykorzystaniem profili grubościennych). Konstrukcja drzwi jest  wyposażona w specjalny system anty-wyważeniowy połączony z systemem wzmocnień. Otwierane drzwi posiadają dwa zamki bezpieczeństwa. Dodatkowo drzwi można wyposażyć w zbliżeniowe czujniki otwarcia drzwi. Obszar masztu w standardowej pracy wieży z system monitoringu chroniony jest przez system kamer umieszczonych na nim – pojawianie się niepowołanej osoby w strefie wieży sygnalizowane jest alarmem oraz zgłoszeniem do centrali ochrony.

Do używania i obsługi masztu nie są wymagane pozwolenia ani żadne dodatkowe uprawnienia. 

Maszt zbudowany jest zgodnie z dyrektywą maszynową i posiada oznaczenie CE. 

Tak, maszt może nabyć każdy i używać w swoich aplikacjach.